HARLEY-DAVIDSON ORIGINALS

Kontrola původu motocyklu

kdy, kterým dealerem a na kterém evropském trhu byl motocykl uvedený do provozu, eventuelně kdo byl prvním  majitelem
  • V programu H-D Originals jsou nabízené motocykly jen a pouze s evropskou specifikací (VIN kód začínající 5HD...).
               
  • To znamená, že motocykl je určen pro evropský trh a splňuje veškeré legislativní a technické požadavky pro provoz na evropských komunikacích. Na českém i evropském trhu se pohybuje mnoho motocyklů s US specifikaci (VIN kód začínající 1HD...). 
                 
  • Motocykly v US specifikaci nesplňují, pokud nejsou řádně přestavěny, parametry pro udělení STK (osvětlení - blinkry, tachometr, emisní a hlukové limity) a tudíž mohou vznikat problémy při následné prohlídce STK a při silničních kontrolách.
  • Motocykly vlastněné dealerem (výkupy protiúčtem, demo motocykly). Výhodou těchto motocyklů je v naprosté většině případů detailní znalost historie provozu, pravidelná servisní údržba a dokonalá znalost technického stavu bez skrytých vad.
  • Motocykly vlastněné zákazníkem. Tyto motocykly jsou v majetku zákazníka dealera Harley-Davidson a prošly kontrolou technického stavu v autorizovaném servisu. Přestože se jedná o motocykly vlastněné zákazníkem, uvedený dealer na nich provedl prohlídku jejich technického stavu a je zprostředkovatelem prodeje. Bohužel není možné tyto motocykly financovat značkovým leasingem Harley-Davidson Finance.